ΓΕ Νάουσας: Διακρίσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ & Κ23 στο Βόλο

• ΓΕ Νάουσας: Διακρίσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ & Κ23 στο Βόλο

Με την συμμετοχή 3 αθλητών ολοκληρώθηκε η παρουσία της Γ. Ε. Νάουσας στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών-γυναικών που έγινε στον Βόλο το Σαββατοκύριακο 29,30 Ιουνίου.

Συγκεκριμένα ο Γιώργος Στεφανής ήταν 10ος στον τελικό του ακοντισμού με βολή 56.46(στον πρωινό προκριματικό έκανε επίδοση 61.00μ.) και επίσης ο ίδιος αθλητής ήταν 19ος στη σφαιροβολία με επίδοση 13.37.

Ο Κωνσταντίνος Λογδανίδης συμμετείχε στον ακοντισμό και ήταν 13ος με επίδοση 58.97.

Ο Νίκος Γατάλος  συμμετείχε στον προκριματικό του Τριπλούν όπου κατέλαβε την 9η θέση στην κατηγορία των Κ23 και την  21η θέση στην κατηγορία των Ανδρών με επίδοση 13.65 και επίσης συμμετείχε στον προκριματικό του μήκους όπου ήταν 12ος στην κατηγορία των Κ23 και 21ος στην κατηγορία των Ανδρων με επίδοση 6.38.

Επόμενες αγωνιστικές δραστηριότητα της Γ. Ε. Νάουσας είναι

1. το Σαββατοκύριακο 13,14  Ιουλίου στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ16 που θα γίνει στην Ελευθερούπολη Καβάλας και

2 . Το Σαββατοκύριακο 27,28 Ιουλίου στα Τρίκαλα στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ20, όπου με τον αγώνα αυτόν ο σύλλογος ολοκληρώνει την αγωνιστική του δράση στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα για την φετινή χρονιά ... Καλη επιτυχία στους νεαρούς αθλητές μας....